Типологія особистості за методологією MBTI
Про що, я пишу у Блозі Михайла Чорного
Вітаю вас у Блозі Михайла Чорного! У цій статті я хочу детальніше розповісти вам про те, для чого цей блог та яку інформацію ви зможете тут знайти.
Насамперед декілька слів про мене. Мене звати Михайло Чорний, і вже понад 6 шість я працюю з бізнесами та різними організаціями на посадах директора, бізнес-консультанта і менеджера з управління проєктами.
Основні напрямки моєї діяльності:
1. Розробка стратегії розвитку компанії, детальний аналіз бізнес-процесів та конкурентоспроможності.
2. Особисті консультації з питань розстановки персоналу в організації, системного управління бізнесом, управління проєктами.
3. Розробка маркетингових стратегій та побудова плану digital-маркетингу.
4. Проведення стратегічних зустрічей.
5. Створення проєктних пропозицій для донорів та грантових заявок.
6. Проведення корпоративних тренінгів офлайн (у Львові) та онлайн (по Україні).
Навички та досвід, які я здобув упродовж понад шести років:
1. Критичне мислення та стратегічне бачення розвитку того чи іншого бізнесу.
2. Заснування та запуск бізнесу, побудова стратегії бізнесу з нуля.
3. Управління фінансами.
4. Маркетингові комунікації.
5. Дослідження ринку.
6. Оптимізація бізнесу.
7. Побудова партнерських стосунків.
8. Управління проєктно-процесними структурами.
9. Вміння бачити те, що не бачуть інші.
Беручи до уваги ці навички та досвід, я хочу поділитися своїми знаннями з тими, хто також прагне розвитку, цікавиться новинами у сфері системного управління бізнесом та проєктами, хоче спробувати нові підходити в питаннях маркетингу, розстановки персоналу, управління фінансами тощо.
Ось деякі з тем, які я планую поступово розкривати у своєму блозі:
1. Новини сфери.
У моєму блозі вже є дві статті про грантові програми: USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (підтримка малих та середніх бізнесів) та МОМ (для мікро- та малих підприємств України, що постраждали від війни). Періодично з’являються нові гранти, програми підтримки бізнесів, що з’являються і розвиваються в нашій в Україні зараз.
2. Системне управління бізнесом.
Ця рубрика є дуже місткою, адже може покривати основні концепції системного управління бізнесом, структуру та методи управління, стиль керівництва залежно від типу компанії та кількості працівників, стратегію розвитку, зовнішнє і внутрішнє середовища, а також використання технологій для цифровізації та автоматизації певних процесів. Системний бізнес — це злагоджена структура, яка ефективно працює, досягає поставлених цілей і здатна масштабуватись.
3. Операційний менеджмент.
Це ще одна тема, якій можна присвятити не одну статтю. Операційний менеджмент стосується виробничих процесів і всіх пов’язаних з ними операцій, тобто дій. У різних сферах діяльності — різні основні операції, якими опікується менеджер. Наприклад, у бізнесі це може бути забезпечення надання послуг, контроль процесу або виробництва продукту, забезпечення обладнання, контроль постачання тощо. Цей вид менеджменту торкається і персоналу, і збуду (якщо ви щось виробляєте), і зовнішньоекономічної діяльності, і екології. Операційний менеджмент виконує функції планування, мотивації, координації, організації та контролю. Як бачите, це величезна тема, яка заслуговує не на одну статтю у цьому блозі.
4. Стратегічний менеджмент.
Стратегічний менеджмент — це діяльність, основною метою якої є досягнення усіх цілей компанії, враховуючи внутрішні чинники та зовнішнє середовище. Він складається з аналізу ринку, визначення основних цілей, місії компанії, побудова стратегії, оцінка часу її виконання, постійний контроль виконання стратегії. Кожен з елементів заслуговує окремого і детального розгляду, адже є надзвичайно важливим у довгостроковій перспективі. Наприклад, основні цілі та місія компанії — те, що транслює компанія, тому до їхнього вибору потрібно підходити з обережністю і ретельністю. Як бізнес-консультант з досвідом, я вважаю стратегічне бачення — однією зі своїх сильних сторін.
5. Розстановка персоналу.
Розстановка персоналу в організації — ще одна важлива тема, якої неможливо уникнути, якщо ви хочете побудувати успішний і конкурентноспроможний бізнес. Я вже згадував у одній зі своїх публікацій, що саме люди найбільше впливають на досягнення цілей компанії. Розстановка персоналу також не є швидким процесом, адже складається з декількох етапів. По-перше, потрібно провести правильний відбір на основі потреб і вимог вашої компанії. Для цього потрібно правильно визначити посаду, сформувати саму вакансію і вимоги до неї, провести відбір згідно з вашою процедурою найму (співбесіди, скринінги, тестові завдання тощо). Оскільки за найкращих спеціалістів іноді доводиться змагатися, варто звертати достатньо уваги на привабливість вашої пропозиції. Після цього початкового етапу персонал потрібно правильно розподілити. Необхідно зважати на відповідність навичок працівників, поєднання досвідчених і менш досвідчених людей для постійного навчання, визначення тривалості роботи на посаді, можливості підвищення чи зміни сфери діяльності всередині компанії. В ідеалі усі вакансії мають бути заповнені людьми, які практично повністю відповідають вимогам і чиї цінності сходяться з цінностями організації чи бізнесу. До кожного з етапів розстановки персоналу можна написати окрему статтю, можливо, навіть не одну, адже успіх — це не лише грамотна процесна структура організації чи побудова стратегій, а й люди, які працюють на своїх місцях, задоволені вибором місця роботи й також зацікавлені досягнення спільних цілей.
Звісно, я не планую обмежуватись лише згаданими вище темами, адже сфера управління містить величезну кількість нюансів, які точно заслуговують на увагу. Якщо вас цікавить якась конкретна тема, буду вдячний за зворотний зв’язок!
Якщо хочете безкоштовно зустріч-знайомство тривалістю до 45 хвилин залишайте заявку нижче. На зустрічі обговоримо Ваш запит чи проблему з якось стикнулись та можливі шляхи його вирішення. За результатами зустрічі визначитесь чи підходить моє менторство та домовимось про подальшу взаємодію.