top of page

Мозковий штурм: інструменти досягнення результатів в компанії та розв’язку проблем

Багато хто потрапляв у ситуації при управлінні, в компаніях, коли потрібно прийняти рішення, але є багато різних ідей та концепцій, щодо досягнення певної цілі. Також при складанні операційного плану діяльності компанії дуже часто є різні підходи в командах до досягнення стратегічних цілей. І в таких ситуаціях, найкраще працює застосування методу мозкового штурму.


Мозковий штурм – це методологія пошуку ідей та рішень шляхом залучення певної кількості людей ( співробітників компанії, в ідеалі менеджменту компанії), які під час проведення зустрічі ( сесії) виступають із власними пропозиціями та шляхами розв’язку проблеми або задачі. Ключовими перевагами такої зустрічі ( сесії) є командна робота, проявлення творчості та нових ідей ( особливо інноваторів), аналіз існуючих потенційних рішень, внутрішня синергія.

Мозковий штурм

Нижче я описую процедуру Шаретт, яка є однією з найкращих ефективних методик у світі для проведення мозкового штурму та отримання найкращих результатів із максимальним залученням команди.


Процедуру Шаретт можна застосовувати в таких ситуаціях:

• На зустрічі піднімаються дві та більше теми.

• Кількість учасників від 10 до 20.

• Час на кожну тему обмежений.

• Ідеї, висунуті одними людьми, підхоплюються і розвиваються іншими.

• Всі учасники роблять свій внесок у прийняття рішень – залученість працівників.

 

Так, ж як працює процедура Шаретт?

Перед процедурою слід дуже ретельно підготуватись. Для цього буде потрібно виконання наступних кроків:

• Розділіть всіх учасників на невеликі групи. Груп має бути близько п'яти.

• У кожній групі повинна бути людина, яка записує всі ідеї.

• Запропонуйте кожній групі обрати тему. Якщо тем більше, ніж груп, деякі групи можуть обговорювати кілька тем. Якщо тем менше, ніж груп, декілька груп можуть обговорювати одну тему.

• Виберіть певний проміжок часу роботи. Зазвичай це 10 хвилин.


Далі розпочинається мозковий штурм, який включає в себе шість кроків.


Крок 1

Кожна група обговорює обрану тему, а окрема людина записує всі ідеї, які їм приходять в голови. У групі може бути ще одна людина, яка нагадує правила, а також кількість часу, що залишився.

 

Крок 2

Коли час закінчився, записи з першої групи передаються другій групі по колу. Таким чином, друга група отримує ідеї, пов'язані з іншою темою, що може привести до переосмислення попередньої теми і вироблення зовсім несподіваних ідей і рішень.

 

Крок 3

Те ж саме відбувається з третьою групою, коли їй передаються записи другої групи.

 

Крок 4

Коли коло закінчилось, кожній групі ставиться запитання про те, які ідеї вони вважають найважливішими.

 

Крок 5

Всі листи з ідеями передаються одній людині, яка підводить підсумок групової роботи і кожній темі присвоюються свої ідеї.

 

Крок 6

Всі групи об'єднуються в одну і починають обговорення. Відмінність від стандартного мозкового штурму полягає в тому, що люди вже почали творчу роботу, тому розумово налаштовані на ефективну співпрацю. Спочатку обговорюються ідеї, які сподобались найбільше учасникам всіх груп.


Коли рішення знайдено, сесія закінчена, якщо немає, тоді можна спробувати обговорити інші ідеї.

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación

Про мене

Бізнес-консультант Михайло Чорний

Вмію шукати вузьке горлишко і рішення для нього. Унікальний підхід – я бачу те, що не бачать інші. Підвищую ефективність та результативність організації.  У свої проєкти я вкладую душу та свою енергію.  

 

Читати більше

 

© 2023 - 2025 Блог Михайла Чорного. Усі права захищені. Передруковування матеріалів - з обов'язковим посиланням на сайт - Блог Михайла Чорного. 

Приєднатись до списку розсилки

Дякуємо за підписку!

  • Telegram
  • Facebook
  • Instagram
067 177 17 05
м. Львів, вул. Зелена, 204Д.
bottom of page