Про мене
Мене звати Михайло Чорний, і якщо Ви читаєте зараз цю частину - про мене, Ви напевне вже маєте уявлення хто я, чим займаюсь, і як можу Вам допомогти у процесі змін та розвитку. Ментор та коуч для власників бізнесу та топ-менеджерів компаній.
Я навчився шукати вузьке горлишко у проблемах та рішення до них. Чим складніша проблема, тим мені цікавіше.
Унікальність в підході - я бачу те, що не бачать інші.
Підвищую ефективність та результативність організації.
Сильні сторони: стратегія, аналітика, управління проєктами, грантовий менеджмент, маркетинг, фінанси, розстановка персоналу і показники. Мене захоплює коучинг та психологія, і те, які зміни вони можуть принести компаніям збільшуючи їх ефективність.
Мені довіряють клієнти, які цінують свій час та інших.
Написати мені:
Якщо хочете безкоштовно зустріч-знайомство тривалістю до 45 хвилин залишайте заявку нижче. На зустрічі обговоримо Ваш запит чи проблему з якось стикнулись та можливі шляхи його вирішення. За результатами зустрічі визначитесь чи підходить моє менторство та домовимось про подальшу взаємодію.
Хто такий ментор? Менторство в малому та середньому бізнесі
Коли людина вирішує відкрити власну справу, у неї може бути достатньо знань теоретичних, а ось із практикою тут складніше. Вам потрібен хтось, хто допоможе вам із вашими запитаннями, що виникли на початкових етапах вашого бізнесу, та за бажання обох сторін й надалі. У таких випадках цією людиною є ментор – людина, що більш досвідчена у цій сфері, і має досвід роботи у цьому, з яким може поділитися.
Ментор, наче ваш учитель, але не той, що у школі, а поняття більш філософського характеру. Тобто людина передає вам ті знання, які має, для того, щоб ви побудували успішний бізнес. Ментор ваша книга нерозгаданих загадок менеджменту та вдалого маркетингу, ваші запитання без відповідей тепер може розтлумачити ваш ментор. Тобто його місія допомогти вам стати обізнаним у вашій сфері, а також правильно та успішно побудувати ваш бізнес.
Ментором може бути не лише людина, яка відкрила власний бізнес, що успішно процвітає. Менторство також досить поширене серед працівників. Коли у компанію приходить новий співробітник, чи когось переводять у інший відділ чи вищу посаду, його приставляють до певної людини, яка точно чогось навчить цього працівника.
Найкраще та й найлегше менторство практикується у малому бізнесі. Тоді, коли загальна картина ще не написала, але уже є певне уявлення у голові; коли бізнес ще не набрав великих оборотів. І для того, щоб все реалізувати успішно, на допомогу приходить ментор. Менторство застосовують дуже часто у стартапах. Коли люди вирішують почати щось нове та нестандартне, і звертають за допомогою до ментора, щоб той підказав правильне написання бізнес чи фінансових моделей, та з іншими нагальними і важливими питаннями.
Завдяки ментору людина може отримати багаж знань від досвідченого фахівця, що отримав їх протягом тривалого періоду; зрозуміти свої типові помилки чи навпаки дізнатися про них і старатися уникати; підвищує самоконтроль та самоорганізованість, тому що потрібно розмовляти із ментором про свої плани, успіхи, труднощі, що виникли на шляху. Для цього потрібно не опускати рук і завжди старатися задля результатів та майбутнього свого бізнесу.
Менторство допомагає розвинути витримку до критики у власника малого бізнесу, оскільки ментор прямо вказує на недоліки та на те, що потрібно виправити, а що не краще не використовувати. Також людина чує об’єктивну оцінку своєї ідеї, професійного напряму та підходу до реалізації. Оскільки, ментор має досвід, його слова сприймаються не як докір, а як побажання та правильна думка. Людина може розширити свої ділові знайомства, завдяки колу спілкування його ментора, ще неабияк чудово вплине на ведення бізнесу у майбутньому. І важливим також є фактор мотивації, що є практичною допомогою та моральною підтримкою. Особливо цей аспект є важливим для малого бізнесу, для стартапів, коли міст між ризиком та успіхом дуже хиткий.
Важливим у менторстві є не тільки життям та працею набутий досвід, але й те, якою є ця людина. Ментор має імпонувати людині, з якою він працює, і навпаки. Це значно полегшує процес менторства, який є трудомісткий, важкий, цінний та часом тривалий. Людина, від якої ви хочете отримувати поради, має бути у ваших очах професіоналом, щоб ви довіряли, вірили та поважали її.
Чи це одностороння допомога? Ні, ментор також отримує свою вигоду у цьому, у більшості фінансову. Але останнє залежить від ваших домовленостей, а не є обов’язковим правилом побудови стосунків ментор-засновник. Якщо ви отримуєте мотивацію для продовження своєї справи, то у ментора це працює так само рівносильно. Він відчуває, що його знання справді цінні та потрібні. Слухаючи велику кількість ідей реалізованих чи ні, у творчих людей йде етап креативного брейнштормінгу. Ментори можуть генерувати ідеї для власних проектів чи просто продавати свої ідеї, на які надихнули їх ви своєї віддачою та наполегливістю.
Особливо, цікавим способи менторства є бізнес-інкубатори. Це коли підприємства здають в оренду приміщення із усім обладнанням, необхідним для роботи, найчастіше для стартапів. Суть полягає у тому, що створюється атмосфера для ефективної роботи поряд із середовищем, що уже досягло висот. Також фінансування цих приміщень найчастіше є спонсорським – або державним, або донорським. Це полегшує роботу працівників, а також допомагає підтримувати малий бізнес, розвиток якого є одим із ключових проблем економіки.
Менторство – це взаємовигідний процес, що несе користь та позитивний результат для обох сторін зараз і у майбутньому.