У рутинність робочого процесу можна ввести креативні корективи. Найпоширеніший спосіб на ринку праці та навіть освіти – гейміфікація. Це застосування у роботі методів та інструментів ігрової індустрії для покращення професійних навичок чи навчання працівників нових вмінь.
Цей метод (система гейміфікації) полягає у тому, щоб підняти внутрішню енергію працівників до роботи, зацікавити людей працювати у задоволення, підвищити стимул до праці, відкрити межі для нових креативних ідей. Часто застосовують його тоді, коли робота стає чимось буденним і , навіть збільшення зарплати, не впливає на бажання працювати із більшими брейнштормом.
Найперше – це мотивація. Це важливий момент, який і стимулює не лише бажання людини до роботи, але й її креативність генерувати нові ідеї. Під час гри працівник отримує задоволення, особливо, коли перемагає та отримує приз, навіть, якщо він і віртуальний. Завалення, отримані під час процесу і результату, заряджають людину позитивом і надихають працювати.
Взаємозв’язок із працівниками. Задоволення гейміфікація приносить, як співробітникам, так і для керівництва. Позитивні емоції передаються кожному із присутніх. Коли люди бачать усміхнені обличчя керівників під час гри, то перестають зациклюватися на вашій думці про них та їхніх здібностях, а думають про якість роботи. Вони розуміють, свою важливість для компанії і, що ви цінуєте їхню роботу.
Підвищується конкурентна здібність. У людях просинається азарт, який підвищує ефективність праці. А коли є ще й конкуренція, то продуктивність стає ще вищою. І це лише гра, яка впливає на вашу внутрішню політику та роботу компанії. Але цей дух конкуренції потім на себе перебирає і зовнішній характер. Працівники хочуть добитися також високого результату, як і під час гейміфікації, зробити такий вклад у проект, щоб він став не просто конкурентноспроможним, але й переміг у раунді між вашою компанією та іншим підприємством. Цей дух суперництва допоміг добиватися високих результатів у веденні бізнесу не одному іноземному бізнесу. Це показує, що гейміфікація стимулює, а не знецінює роботу працівників.
Контроль над своїм «званням». Керівники повинні чітко і до деталей продумати усі процеси гейміфікації. Потрібно пам’ятати, що основний меседж – усі кращі, а не хто кращий. Ціллю є показати та розкрити усі навички та вміння працівника. Показати спектр його можливостей, які потім він перенаправить на свою роботу та завдання, поставленні вами. Працівник під час гейміфікації може переходити на інші рівні, чим підвищувати свій статус у процесі, що покаже його, що йому є ще куди рости. Але рости, не означає, що він необізнаний у сфері своє зайнятості. Рости означає – людина може продовжувати працювати, щоб отримати вищу посаду, тому що вона талановита і гідна цього, а головне – може.
Не забувайте про бізнес. Ігри, що ви пропонуєте своїм співробітникам, мають бути пов’язані із сферою вашої спеціалізації. Із проходженням певних задач, які допоможуть, наприклад, у майбутньому подолати кризу чи розв’яжуть проблеми, які можливі у області вашої праці. Найкраще ігри поєднувати із мотиваційними процесами, які безпосередньо будуть під час розважального процесу.
Виділення лідерів та співпраця. Цей процес має відбуватися не на весь загал, а у вашій голові. Керівник спостерігає за працівниками, коли проводить гейміфікацію. Він має побачити, хто проявляє лідерські якостіь, так із якими членами колективу злагоджено працює. У майбутньому ви можете створоти із цими працівниками команду для виконання окремих проєктів, тому що спільно вони приймають креативні і правильні рішення, що ефективно впливають на результат роботи і, загалом, на рейтинг вашої компанії.
Аналіз результатів. Увесь процес гейміфікації створений також і для того, щоб можна було знайти ті проблеми, які зараз є у колективі та у роботі. Керівник має проаналізувати отримані результати. Можливо, комусь потрібно доручити інше завдання, з яким він впорається на відмінно, а комусь можна дати більший дедлайн, тому що так його результат стане більш продуктивний. Гейміфікація допомагає підвищити мотивацію серед працівників, а також на прикладі показує керівникам, як краще розприділити обов’язки між співробітниками.
Comentarios